Zakłady bukmacherskie to forma rozrywki, która cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród kibiców piłki nożnej i innych dyscyplin sportowych. Jednocześnie jednak cieszą się nienajlepszą sławą ze względu na negatywne skojarzenia jakie budzi hazard. Z tego właśnie powodu wiele osób uważa, że są one w naszym kraju nielegalne. Jaka jednak jest prawda? Wyjaśniamy.

Zakłady bukmacherskie są legalne!

To najważniejsza informacja dla wszystkich osób, które chciałyby spróbować szczęścia w grze i wykorzystać liczne promocje bukmacherskie, na które możemy natrafić choćby w internecie. Nie oznacza to jednak, że w temacie tym panuje pełna dowolność a bukmacherzy nie są zobowiązani do przestrzegania prawa.

Rynek zakładów bukmacherskich reguluje ustawa o grach hazardowych, która została uchwalona w 2017 roku. Zgodnie z jej przepisami legalną działalność bukmacherską mogą prowadzić tylko te podmioty, które otrzymały licencję od Ministerstwa Finansów. Ustawa ta wprowadziła również opodatkowanie od gier hazardowych. Jednocześnie zabezpiecza interesy graczy – grając u legalnego bukmachera mamy pewność, że dysponuje on kapitałem niezbędnym do wypłacenia ewentualnych nagród.

Poza tym, przepisy polskiego prawa mają na celu zmniejszenie ryzyka uzależnień oraz problemów finansowych wśród graczy. Legalni bukmacherzy muszą informować o ryzyku oraz zachęcać do odpowiedzialnej gry. Z tego powodu na stronach bukmacherów możemy znaleźć nie tylko atrakcyjne promocje takie jak bonus bez depozytu w LV BET, ale również narzędzia, dzięki którym możemy limitować swój czas gry tym samym zmniejszając ryzyko zbyt dużej straty lub uzależnienia.

Kto może legalnie obstawiać?

Wiemy już, że zakłady bukmacherskie są w Polsce legalne. Warto jednak mieć świadomość, że nie są dostępne dla każdego. W naszym kraju zakłady sportowe mogą obstawiać wyłącznie osoby pełnoletnie. To właśnie dlatego zakładając konto u legalnego bukmachera online musimy potwierdzić swoją tożsamość oraz wiek. To bardzo ważny krok, ponieważ zakłady bukmacherskie, pomimo tego, że są świetną rozrywką i mogą sprawić, że kibicowanie będzie jeszcze bardziej interesujące i emocjonujące, wiążą się również z ryzykiem. Szczególnie dla osób młodych, które szybciej uzależniają się oraz podejmują impulsywne, ryzykowne decyzje.

Jak znaleźć legalnego bukmachera?

Listę legalnie działających firm bukmacherskich znajdziemy na stronie Ministerstwa Finansów. Ponadto czołowi bukmacherzy, którzy działają obecnie za pośrednictwem platform internetowych i aplikacji zamieszczają taką informację na swojej witrynie. Poszukując bukmachera zwróćmy uwagę nie tylko na to, czy jest to firma działająca legalnie ale również na to jakie kursy, promocje czy zakłady specjalne oferuje. Warto również upewnić się, że bukmacher umożliwia swoim klientom kontakt z pracownikami poprzez infolinię, czaty czy komunikatory. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że gra jest nie tylko legalna ale również stosunkowo bezpieczna.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *